CENTRALA ELECTRICA EKW 18 AsD 18 KW 380 V - CU 2 POMPE - si pentru boiler - ELTEKW18ASD380
ELTERM
Cod produs: ELTEKW18ASD380
Producator: ELTERM
Model: EKW 18 AsD 18 KW 380 V
Categorii: Centrale electrice - ELTERM
Garantie: 24 Luni
Putere KW: 18
Dimensiuni: 410x280x615 mm
Cod producator: EKW18ASD400V
Greutate reala [kg]: 28
Alimentare [V]: 380
Recomanda prin:
Cere informatii Cost Transport
CENTRALA ELECTRICA EKW 18 AsD 18 KW 380 V - CU 2 POMPE - si pentru boiler
CARACTERISTICI CENTRALA ELECTRICA EKW 18 AsD
  • Alimentare cazan electric : 380 V
  • Siguranta cazan electric : 3x32 A
  • Cablu alimentare cazan electric : 5x4 mm2
  • Putere termica maxima: 18 kW (ajustabila pe 6 nivele 3-6-9-12-15-18 kw)
  • Cazan electric functional pe 3 nivele de temperatura:
  • - standard: 20-70 grdC
  • - incalzire in pardoseala: 20-40 grdC
  • - personalizat: 20-90 grdC
  • Randament cazan electric : 99,5%
  • Dubla protectie termica: 70 si 100 grdC
  • Protectie electrica: IPX2, clasa I
  • Dimensiuni cazan electric: latime x adancime x inaltime: 410x280x615 mm
  • Masa cazan electric : 28 kg (functie de model)
Cazanul este livrat complet echipat cu: tablou de comanda, vas expansiune 8 litri, pompa ce circulatie, manometru, ventil automat de aerisire, supapa de siguranta 2,5 bar.
Document PDFCarte tehnica centrala termica electrica ELTERM
Document PDFFisa tehnica centrala termica electrica ELTERM
Centrala electrica EKW AsD
Consultati sectiunea ACCESORII pentru detalii despre boilere.
PANOU COMANDA CENTRALE TERMICE ELECTRICE EKW AsD
DIMENSIUNI CENTRALE ELECTRICE EKW AsD
Dimensiuni centrala electrica ASD
Vedere laterala centrale termice electrice
EXEMPLE APLICATII CENTRALE ELECTRICE EKW AsD
Aplicatie centrale electrice Elterm
LEGENDA APLICATII CENTRALE TERMICE ELECTRICE EKW AsD ELTERM
TABEL CONSUMURI ESTIMATIVE CENTRALE TERMICE ELECTRICE EKW AsD
Aria imobilului pentru incalzire (m2), la h=2.5 m Model centrala electrica
Consum estimat (kw / luna) in conditii de iarna Valoare factura lunara estimata pe perioada de iarna
55 mp 6 kW 836 kw 319 lei
85 mp 9 kW 1254 kw 478 lei
105 mp 12 kW 1628 kw 620 lei
125 mp 14 kW 1875 kw 708 lei
145 mp 16 kW 2175 kw 829 lei
165 mp 18 kW 2475 kw 939 lei
185 mp 20 kW 2672 kw 1018 lei
205 mp 24 kW 3178 kw 1210 lei
235 mp 28 kW 3719 kw 1410 lei
275 mp 32 kW 4257 kw 1619 lei
305 mp 36 kW 4809 kw 1820 lei
355 mp 40 kW 5122 kw 1948 lei
Bine ati venit in pagina produsului CAZAN ELECTRIC EKW 18 AsD 18 KW 380 V din categoria Centrale electrice - ELTERM. Calor comercializeaza toata gama de centrale termice electrice Elterm. Nu uitati ca puteti comanda online produsul cu optiunea "Adauga in cos".
CENTRALA ELECTRICA EKW 18 AsD 18 KW 380 V - CU 2 POMPE - si pentru boiler - detalii
CENTRALA ELECTRICA EKW 18 AsD 18 KW 380 V - CU 2 POMPE - si pentru boiler - documente
 Comentarii despre CENTRALA ELECTRICA EKW 18 AsD 18 KW 380 V - CU 2 POMPE - si pentru boiler
 Adaugati aici un nou comentariu
Echipa Calorserv incearca sa mentina acuratetea informatiilor referitoare la CENTRALA ELECTRICA EKW 18 AsD 18 KW 380 V - CU 2 POMPE - si pentru boiler, dar rareori se poate intampla ca acestea sa contina mici inadvertente, cum ar fi: accesorii neincluse in pret, specificatii tehnice diferite, informatii neactualizate despre pret si stoc. Ne puteti contacta oricand pentru a clarifica eventuale nelamuriri in legatura cu orice produs sau serviciu Calorserv. Nu uita sa mentionezi in corespondenta ta numele exact al produsului - in cazul de fata: CENTRALA ELECTRICA EKW 18 AsD 18 KW 380 V - CU 2 POMPE - si pentru boiler.
Descarca de aici catalogul CALOR
Social plugin
Aboneaza-te la newsletter
Adauga datele tale de contact mai jos si primeste noutati CALOR prin email
Gaseste solutiile CALOR
Se poate face livrarea "CENTRALA ELECTRICA EKW 18 AsD 18 KW 380 V - CU 2 POMPE - si pentru boiler" in toate judetele