REZERVOR APA DE PLOAIE ELBI RAIN PLUS CU 5.000-F - ELBCU5000F
ELBI
Cod produs: ELBCU5000F
Producator: ELBI
Model: REZERVOR APA PLOAIE ELBI RAIN PLUS CU 5.000-F
Categorii: TRATARE APA PLOAIE
Cod producator: L3A0010
Greutate reala [kg]: 193
Inaltime [mm]: 2150
Volum [L]: 5000
Diametru [mm]: 1860
Lungime [mm]: 2380
Recomanda prin:
Cere informatii Cost Transport
REZERVOR APA DE PLOAIE ELBI RAIN PLUS CU 5.000-F
REZERVOR APA DE PLOAIE ELBI RAIN PLUS CU 5.000-F - Facilitati
1 an garantie
REZERVOR APA DE PLOAIE ELBI RAIN PLUS CU 5.000-F - DATE TEHNICE
  • Volum rezervor apa de ploaie : 5000 litri;
  • Diametru gura de vizitare rezervor apa de ploaie : 500 mm;
  • Diametru rezervor apa de ploaie : 1860 mm;
  • Lungime rezervor alupa de ploaie : 2380 mm;
  • Inaltime rezervor apa de ploaie : 2150 mm;
  • Greutate rezervor apa de ploaie : 193 kg;
  • Contine unitate de control de tip F.
ATENTIE! Se monteaza doar subteran si nu produc apa potabila.
Rezervoare apa de ploaie Elbi Rain Plus - componente
REZERVOARE APA DE PLOAIE ELBI RAIN PLUS - PREZENTARE
Sistem pentru reciclarea si distributia apei de ploaie
Apa de ploaie este potrivita indeosebi pentru:
  • Toaleta: apa de ploaie reduce formarea calcarului.
 REZERVOARE APA DE PLOAIE ELBI RAIN PLUS - FUNCTIONARE
Rezervoare apa de ploaie Elbi Rain Plus - plutitor
Un echilibru natural
  REZERVOARE APA DE PLOAIE ELBI RAIN PLUS - INSTALARE
Instructiuni instalare rezervoare apa de ploaie:
1.      Adancimea maxima nu trebuie sa fie mai mare de 80 cm.
3.      Rezervorul nu trebuie asezat in panta, iar pamantul din jur sa nu genereze miscari laterale.
Pentru o instalare corespunzatoare, se recomanda respectarea urmatoarelor instructiuni:
3.      Pregatiti conexiunile si introduceti rezervorul orizontal in groapa.
Rezervoare apa de ploaie Elbi Rain Plus - conexiuni
REZERVOARE APA DE PLOAIE ELBI RAIN PLUS - UNITATE DE CONTROL
Unitatea de control se instaleaza in casa, pe perete.
Functii unitate de control
  • controleaza functiile sistemului si garanteaza o functionare continua;
Modul de functionare este indicat prin led.
Caracteristici unitate de control
Unitatea de control este prevazuta cu un dispozitiv de siguranta in conformitate cu UNI EN 1717.
Caracteristici suplimentare unitate de control F
Aceasta unitate de control este prevazuta cu un microprocesor ce indeplineste urmatoarele functii:
  • Semnalarea posibilelor defectiuni ale sistemului prin indicatoare optice si acustice;
  • Indica nivelul de apa (procentual) continut de rezervor;
  • Permite instalarea unei pompe de apa auxiliare;
  • Permite conectarea la un computer personal.
Date tehnice
Unitate de control model S si F
Debit maxim
65 l/min
Inaltime
36 m
Temperatura apa
+5°C ÷ + 35°C
Presiune maxima de lucru
10 bar
Presiune statica maxima
18 m
Tensiune de alimentare
220 V / 50 Hz
Putere electrica de intrare
805 W
Grad de protectie
IP 42
Temperatura de mediu acceptabila
+15°C ÷ +35°C
Conditii de instalare acceptabile
Interior, fara umiditate
Material pompa
Otel inoxidabil / Noryl / PP / metal usor
Conexiune conducta municipala de apa
3/4"
Racord apa rezervor
1"